top of page

suszone owoce w czekoladzie

składniki:

  • 360 g suszonych, rozdrobnionych owoców (morele, figi, żurawiny, rodzynki, migdały - obrane i pokrojone w słupki, orzech laskowy na wierzchu)

  • 115 g białej czekolady (mlecznej, deserowej, gorzkiej - według uznania)

przygotowanie: czekoladę rozpuścić na parze wodnej, zalać owoce, wymieszać, wkładać łyżeczką w papiloty. Zostawić w temperaturze pokojowej do stężenia czekolady.

Owoce w czekoladzie są łatwe do zrobienia, stygną błyskawicznie, a są doskonałe zamiast cukrowych cukierków, szczególnie jeśli doda się tylko troszkę czekolady na tak zwane "sklejenie" (jak powyżej).

A poza wszystkim - znakomite dla początkujących w czekoladowaniu. 

Do czekolady mlecznej i deserowej dodaję (opcjonalnie): 2 łyżki likieru kawowego i 1 łyżkę śmietanki 36%, a do gorzkiej - 2 łyżki i 2 łyżki śmietanki 36%  (w obydwu przypadkach dodatki należy podgrzać i wlewać do czekolady powoli,  mocno wymieszając). 

Jedna porcja: około 15 sztuk.

zobacz także:

trufla z likierem
trufle morelowe
granaty 1.jpg
trufle w mlecznej_edited.jpg

Likier Cointreau, czekolada, migdały, pomarańcze... Czego chcieć więcej? Do takiej trufli - parująca herbata, czarna kawa z pianką bądź lampka wina...

Morelowe kulki w białej lub ciemnej czekoladzie. Jestem morelowym łasuchem, dlatego jest kilka wersji tych wyśmienitych trufli w wersjach dla dorosłych i dla dzieci...

Wyśmienite trufle z syropem (domowym) z granatów. Wybrałam wersję ostrą, ciekawą w bukiecie smaków i zapachów. Smakują w kokosie, a w pistacjach... Polecam!

Trufle smakują jak pierniczki (dlatego "toruńskie"), ale są jedwabiste, rozpuszczają się w ustach, pozostawiając fantastyczny smak... imbiru i innych korzeni...

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Czytam je z ogromną przyjemnością i uwagą.

Nie zawsze jestem w stanie odpowiedzieć od razu, za co przepraszam, ale... mam nadzieję, iż część pytań znajdzie swoją odpowiedź na stronie "czekoladowe porady". Zapraszam.

bottom of page